Dj i wodzirej na wesele w Olsztynie

Dj i wodzirej na wesele w Olsztynie – jak wybrać?

Organizując tak ważne wydarzenie jak ślub i wesele jako państwo młodzi mamy wiele spraw do załatwienia. Istotny jest każdy wybór od wyboru kościoła poprzez wybór sukni, garnituru, zaproszeń, serwetek aż po wybór muzyki na wesele. Mieszkając w takim mieście jak Olsztyn mamy naprawdę wiele do wyboru. Jest to miasto położone dokładnie w centralnej części województwa warmińsko-mazurskiego i znajduje się w naprawdę malowniczym regionie geograficznym. Zastanawiasz się jakie będzie najlepszy Dj i wodzirej na wesele w Olsztynie? Pomożemy w wyborze.

Uroki Olsztyna

Miasto położone jest nad rzeką Łyną w granicach Pojezierza Olsztyńskiego. Od prawej strony miejscowość ta sąsiaduje z Puszczą Napiwodzko-Ramucką. Ze względu na piękno otaczającej natury jest to miasto często wybierane przez nowożeńców na miejsce, w którym ma się odbyć ta szczególna uroczystość jaką jest ślub. Samo miasto posiada piękną architekturę oraz zabytki, idealne jest więc jako plener ślubny, tło do pamiątkowych zdjęć. Miasto posiada także port lotniczy Olszyn-Mazury, z którego można wyruszyć w podróż poślubną do Londynu lub Oslo, w przyszłości być może zostaną otwarte nowe kierunki lotu, jednak już na tą chwile lotnisko jest znacznym atutem tego miasta.

Dobra atmosfera

W tym całym natłoku organizacyjnym warto jednak pamiętać o muzyce, która ma nam towarzyszyć tego dnia. Po latach wiele rzeczy, które miały miejsce tego dnia niestety ulegnie zapomnieniu jednak muzyka, która wywołała emocje, na przykład podczas pierwszego tańca, nigdy nie zostanie zapomniana. Warto już o nią zadbać jeśli chodzi o ceremonię zaślubin w kościele. Można zamówić sobie skrzypka, trębacza lub śpiewaka-solistę, który wykona naszą ulubioną, wzruszającą pieśń podczas ceremonii i tym samym doda jej jeszcze bardziej odświętnego i wyjątkowego charakteru, sprawiając że te chwile pozostaną niezapomniane. Równie o ile nie bardziej istotne jest wybranie muzyki na wesele i osoby, która ją dla nas wykona.

Dj zadba o muzykę

Można zdecydować się na tradycyjny zespół weselny, jednak zazwyczaj zespoły takie poruszają się w określonej, jednej stylistyce muzycznej. Jeżeli nasze gusta są szerokie lub chcemy zadowolić wszystkich gości zatrudnienie zespołu muzycznego może okazać się nie najlepszym pomysłem. Poza tym niestety istnieje wiele zespołów muzycznych o wątpliwych umiejętnościach i czasami możemy przekonać się o tym dopiero na własnym weselu. Jeżeli zależy nam na jakości muzyki warto zdecydować się zatem na zatrudnienie DJ. Didżej to osoba zajmująca się dobieraniem, odtwarzaniem i miksowaniem muzyki na żywo. Jest to osoba osłuchana w różnych gatunkach muzyki i zadowoli osoby o zróżnicowanych gustach muzycznych.

Wybór playlisty

Możemy DJ’owi powiedzieć jaką preferujemy muzykę lub nawet przekazać konkretne nagrania, które chcielibyśmy usłyszeć na naszym weselu. Jeżeli nie jesteśmy melomanami, nie lubimy muzyki, bądź się na niej nie znamy, a jednak chcemy żeby nasi goście dobrze się bawili również nie mamy o co się martwić, ponieważ każdy dobry dj zna wszystkie „hity”, które obecnie są popularne, co gwarantuje świetną zabawę wśród naszych gości. Możemy DJ’a poprosić także o odtworzenie podkładu muzycznego pod nasz pierwszy taniec i stworzenie odpowiedniej atmosfery muzycznej.

Wodzirej rozrusza towarzystwo

Dj to często także wodzirej. Słowo to niesłusznie ma często negatywne konotacje. Wodzirej to jednak osoba, która potrafi rozbawić na weselu każde towarzystwo, jednak trzeba mu dać jakieś wytyczne jakiego rodzaju mają to być zabawy. Czy chcemy żeby nasze wesele było bardziej poważne i eleganckie, czy może lubimy sobie żartować i chcemy się dobrze bawić przy znanych, tradycyjnych zabawach weselnych. Dobry wodzirej potrafi wprawić gości w odpowiedni nastrój na przykład przed pierwszym tańcem pary młodej lub podczas krojenia tortu czy podziękowań dla rodziców. Wodzirej to także osoba, która oprócz gier i zabaw proponuje różne tańce niejednokrotnie ucząc ich gości, którzy nie potrafią tańczyć lub nie znają określonych kroków tanecznych. Wodzirej potrafi także wyczuć nastroje innych ludzi i umiejętnie, dyskretnie poprawiać wszystkim humor i zachęcać do wspólnego biesiadowania. Dj i wodzirej na wesele w Olsztynie? Mamy kilka pomysłów ale o tym za chwilę.

Zna tradycje

Zna on także różne przyśpiewki, które śpiewane są przy okazji różnych tradycji i zwyczajów weselnych. W pewnym sensie reżyseruje on całe wydarzenie by państwo młodzi ani nikt z obecnych nie musiał się martwić o to co będzie się działo za chwile. Wodzirej jest tak naprawdę starym zawodem. Funkcja osoby prowadzącej tańce rozwinęła się w Europie w XVIII wieku wraz z popularnością korowodów tanecznych. Obecnie miejsce korowodów czy poloneza zajęły inne tańce i inna muzyka jednak znaczenie wodzireja wciąż jest nieocenione. Każdy kto był na weselu, które odbywało się bez wodzireja wie jak trudno jest utrzymać dobrą atmosferę i poprowadzić zabawę na takiej uroczystości. Dj i wodzirej na wesele w Olsztynie który zadba o to wszystko jest jednej.

Coś na zakończenie

Wesele jest także o tyle specyficzną imprezą, że podczas wesela spotykają się ludzie z różnych rodzin, którzy niejednokrotnie zupełnie się nie znają. Wtedy rola wodzireja jest również nieoceniona jako inicjatora zabaw integracyjnych, które pozwalają się lepiej (i w przychylnych warunkach) poznać rodzinom, które od dziś mają się połączyć w jedną. Podsumowując, warto przy okazji wesela zastanowić się nad wyborem dj, który jest wodzirejem w jednym w miejsce tradycyjnego zespołu muzycznego. Będziemy wtedy mieć gwarantowaną dobrą zabawę i niezapomniane wspomnienia. Gusta wszystkich gości będą mogły być uwzględnione. Nie będziemy musieli się martwić także o to jak ma przebiegać całe wydarzenie, szczególnie jeśli nasze własne wesele jest pierwszym z wesel na jakim byliśmy. Na szczęście dj-wodzirej w takim pięknym mieście jak Olsztyn jest łatwy do znalezienia.