Ślub – wszystko co musisz o nim wiedzieć

Jaki powinien być idealny ślub?

Idealny ślub to naprawdę ciężki kawałek chleba. Wystarczy małe niedopatrzenie a idealny dzień może zmienić się w idealną klapę. Dlatego powinnaś podjeść do tego lekko i dobrze się przy tym bawić. Jak to zrobić? Mam dala Ciebie kilka świetnych pomysłów które sprawią że Twoje przygotowania do ślubu zmienią się w fantastyczną przygodę którą zapamiętasz na długie lata i przyjemnością będziesz wspominać.

Nic na szybko

Zaplanowanie ślubu z dnia na dzień jest w zasadzie niemożliwe. Wszystko musi odbyć się z odpowiednim wyprzedzeniem. Pierwsza rzecz którą musisz rozważyć czy chcesz wziąć ślub w tak zwanym sezonie czy nie. Sezon ślubny trwa w naszym kraju od maja do końcówki września. Zdarza się że niekiedy zahacza o październik. W tym okresie sale weselne są o wiele droższe. Jeżeli kochasz lato to na pewno ślub z śniegiem za oknem odpada jednak taka perspektywa także jest bardzo ciekawa.

Idealna suknia

Suknia ślubna to o wiele większy wydatek. Nowa może kosztować krocie. Jeżeli Twój budżet jest ograniczony należy zmienić podejście. W takiej sytuacji masz dwa wyjścia. Pierwsze to wypożyczyć suknie. Jest to bardzo rozsądne podejście. Bo suknia ślubna to coś co założysz raz. Innym wyjściem jest odkupienie sukni od byłej pany młodej w internecie znajdziesz mnóstwo takich ofert. Wyjdzie Ci to o wiele taniej i na pewno znajdziesz taką w której się zakochasz.

ślub - panna młoda

Nie głodź się

Wiele pań ze względu na sukienkę ogranicza jedzenie aby nie przytyć. To bardzo ryzykowne podejście. Wesele jest męczące do tego dochodzi stres wszystkie te czynniki mogą złożyć się na osłabienie i przypadkowe omdlenie. Dlatego nie ryzykuj zdrowia tylko i wyłącznie dla sukienki. To najgłupsza rzecz jaką możesz zrobić. Pamiętaj o tym.

Błyszczące dodatki

Ślub to czas kiedy każda panna młoda chce błyszczeć. Nie chodzi tu tylko o metaforę. Kobiety uwielbiają błyskotki dlatego pewne elementy ozdobne można wyposażyć w kryształy czy biżuterie dzięki czemu całość będzie wyglądała jeszcze bardziej efektownie. Kryształy Swarovskiego to całkiem fajny wybór można je umieścić na bukiecie oraz elementach okrycia głowy.

ślub - dodatki do sukni

Kwiaty

Kwiaty to bardzo ważny element ozdobny wesela. Powinny znajdować się na sali ale nie powinny przytłaczać gości. Dlatego nie upychaj ich w każdą wolną przestrzeń a już na pewno nie na stolikach. Małe ozdóbki wydają się akceptowalne jednak wielkie bukiety na każdym stole to pomysł który trzeba porzucić już na starcie.

Dobra muzyka

Zadbanie o odpowiednią oprawę muzyczną to także ważny element przygotowań. Dj i wodzirej to osoby które zadbają o dobrą zabawę. Dlatego powinnaś postawić na profesjonalistów. Jak ich wybrać i rozpoznać? O tym opowiem w następnym artykule.

Czas, czas i jeszcze raz czas

Pamiętaj że przy planowaniu wesela najważniejszy jest czas. Kiedy wszystko robisz z odpowiednim wyprzedzeniem na pewno uda Ci się osiągnąć cele o których marzysz. Odpowiednia sala, suknia ślubna itd. Czasami warto poczekać niż zadowalać się półśrodkami. Dlatego nie rób nic na hura. Daj sobie czas.

Na pogodę nie masz wpływu

Nie przejmuj się pogodą. Nie masz na nią wpływu. Jeżeli panujesz wesele w sierpniu i zdarzy się także będzie lać i padać tak widocznie być musiało. Nie zadręczaj się z tego powodu. Dobra impreza może się odbyć w strugach deszczu.

Podsumowanie

Te kilka prostych rad może pomóc Ci z uśmiechem przejść przez okres przygotowań do ślubu. Pamiętaj że wszystko zależy od tego co masz w głowie. Nie daj się aby dopadł Cię deszcz i wątpliwości. Mam nadzieje że Twój ślub to będzie najszczęśliwszy dzień w życiu. Trzymam kciuki za wasze imprezy.